OUR 35 TEAMS RANGE FROM ELITE LEVEL HIGH SCHOOL TEAMS PLAYING IN NATIONAL AAU TOURNAMENTS TO MORE DEVELOPMENTAL BASED ELEMENTARY TEAMS PLAYING IN LOCAL TOURNAMENTS.

2019 TEAM SCHEDULES

11th Grade Staib/Keys

Roster
Nate Staib- Gahanna
Gage Keys- Hilliard Davidson
Kal Jayaraman- Liberty
Brandon Noel- Chillicothe
Nate Griggs- Delaware
Paul Burris- Delaware
Jack Santa-Emma- Jonathan Alder
Nick Nesser Zane- Trace
Cole Metzler Canal- Winchester
31-MarPuma Minicamp and Scrimmage
6-AprBearcat Classic (Cinci, OH)
13-AprMid Ohio Pumas Classic (Columbus, OH) DII-DIII Event
20-AprOFF
27-AprAdidas Silver Gauntlet Qualifier (Indy, IN) NCAA LIVE
4-MayBill Hensley Classic (FT Wayne, IN) DII-DIII Event
11-MayOFF
18-MaySuper 16 (Columbus, OH)
25-MayOFF
12-JulBallin Under 1 Roof (Louisville, KY) NCAA LIVE
19-JulBrawl for the Ball (Grand Rapids, MI NCAA LIVE

11th Grade Sullivan

Roster
Jake Younkin-Cincinnati Hills Christian Academy
Tyler Eberhart- Kenton Ridge
Yousef Saleh- BeaverCreek
Colby Cross- Cedarville
Zach Woodall- New Paris
Will Emrick- Franklin
Grant Whisman- Middletown Madison
Jalen Orwig- Huber Heights Wayne
31-MarPuma Minicamp and Scrimmage
6-AprOFF
13-AprMid Ohio Pumas Classic (Columbus, OH) DII-DIII Event
20-AprOFF
27-AprPittsburgh Jam Fest
4-MayBill Hensley Classic (FT Wayne, IN) DII-DIII Event
11-MayOFF
18-MayOFF
25-MayOFF
12-JulBallin Under 1 Roof (Louisville, KY) NCAA LIVE
19-JulBrawl for the Ball (Grand Rapids, MI) NCAA LIVE
26-JulOFF

11th Grade Justice

Roster
Will Lemaire- Westerville Central
Logan Justice- Watkins
Marcus Peaks- Watkins
Jack Lyall- Tri Valley
Clark Newland- Buckeye Valley
Carson Conley- Licking Valley
Luken Hill- Sheridan
Cam McCreary- Upper Sandusky
Matt Sayer- Johnstown
Carver Myer- Morgan
31-MarPuma Minicamp and Scrimmage
6-AprBearcat Classic (Cinci, OH)
13-AprMid Ohio Pumas Classic (Columbus, OH) DII-DIII Event
20-AprOFF
27-AprAdidas Silver Gauntlet Qualifier (Indy, IN) NCAA LIVE
4-MayBill Hensley Classic (FT Wayne, IN) DII-DIII Event
11-MayOFF
18-MayOFF
25-MayOFF
12-JulBallin Under 1 Roof (Louisville, KY) NCAA LIVE
19-JulBrawl for the Ball (Grand Rapids, MI)
26-JulGRBA Nationals (Ft Wayne, IN)

11th Grade Beard

Roster
Tre Beard- Chillicothe
Jayvon Maughmer- Chillicothe
Caleb Wallis- Jackson
Trey Jeffries- Kenton
Colby Swain- Zane Trace
Cam Evans- Zane Trace
Ethan Hudson- Ashland, KY
Eric Panning- Westland
31-MarPuma Minicamp and Scrimmage
6-AprNike Cup (Reynoldsburg, OH)
13-AprMid Ohio Pumas Classic (Columbus, OH) DII-DIII Event
20-AprOFF
27-AprPitt Jam Fest (Pittsburgh, PA) NCAA LIVE
4-MayBill Hensley Classic (Fort Wayne, IN) DII-DIII Event
11-MayOFF
18-MayOFF
25-MayOFF
12-JulBallin Under 1 Roof (Louisville, KY) NCAA LIVE
19-JulAdidas All In (Louisville, KY) NCAA LIVE
26-JulGRBA Nationals (Ft Wayne, IN)

11th Grade Benson/Miles

Roster
Jackson Baker- Pickerington North
Dylan SIgler- Olentangy
Zach Miles- Canal Winchester
Tyler Nichols- Olentangy Liberty
Jeff Beck- Thomas Worthington
Benni Lombardo- Dublin Scioto
Jayden Prince- Dublin Scioto
Brody Ley- Granville
Harley Day- North Union
31-MarPuma Minicamp and Scrimmage
6-AprNike Cup (Reynoldsburg, OH)
13-AprMid Ohio Pumas Classic (Columbus, OH) DII-DIII Event
20-AprOFF
27-AprAdidas Silver Gauntlet Qualifier (Indy, IN)
4-MayBill Hensley Classic (FT Wayne, IN) DII-DIII Event
11-MayOFF
18-MaySuper 16 (Columbus, OH)
25-MayOFF
12-JulBallin Under 1 Roof (Louisville, KY) NCAA LIVE
19-JulNike Summer Championship (Columbus, OH)
26-JulOFF

10th Grade Ross/ Norris

AJ Mirgon- Hilliard Bradley
Keaton Norris- Hilliard Bradley
Gavin Foe- Johnstown
Brock Waits- Grove City
Jackson Izzard- Johnathan Alder
Jake Lusk- Johnstown
Issac Ward- Logan Elm
Nick Kessler- Marysville
Nash Hostetler- Dublin Coffman
31-MarPuma Minicamp and Scrimmage
6-AprBearcat Classic (Cinci, OH)
13-AprMid Ohio Pumas Classic (Columbus, OH) DII-DIII Event
20-AprOFF
27-AprAdidas Silver Gauntlet Qualifier (Indy, IN) NCAA LIVE
4-MayBill Hensley Classic (FT Wayne, IN) DII-DIII Event
11-MayOFF
18-MaySuper 16 (Columbus, OH)
25-MayOFF
12-JulBallin Under 1 Roof (Louisville, KY) NCAA LIVE
19-JulBrawl for the Ball (Grand Rapids, MI) NCAA LIVE
26-JulOFF

10th Grade Mills

Roster
Kade Bafford- Newark
Austin Mann- DeSales
BJ Busbee- Clev Benedictine
Gavin Greene- Watterson
Ryan Utt- St Charles
Gavin Heimlich- John Alder
Tavian James- Olentangy
Jack Fantin- Hilliard Davidson
Quentin Stottsberry- Maysville
Matt Kennedy- Olentangy
31-MarPuma Minicamp and Scrimmage
6-AprNike Cup (Reynoldsburg, OH)
13-AprMid Ohio Pumas Classic (Columbus, OH) DII-DIII Event
20-AprOFF
27-AprPitt Jam Fest (Pittsburgh, PA) NCAA LIVE
4-MayBill Hensley Classic (FT Wayne, IN) DII-DIII Event
11-MayOFF
18-MaySuper 16 (Columbus, OH)
25-MayOFF
12-JulBallin Under 1 Roof (Louisville, KY) NCAA LIVE
19-JulNike Summer Championship (Columbus, OH)
26-JulOFF

10th Grade Seemann

Roster
Carson Seemann- Archbishop Moeller
Bladen Brown- Lebanon
Aidan Noyes- Archbishop Moeller
Quinn Hafner- Centerville
Connor Huss- Cincinnati McNicholas
Caden Conrad- Cincinnati McNicholas
Scott Nieman- Cincy Elder
Rich Rolf- Centerville
31-MarPuma Minicamp and Scrimmage
6-AprBearcat Classic (Cincinnati, OH)
13-AprMid Ohio Pumas Classic (Columbus, OH) DII-DIII Event
20-AprOFF
27-AprAdidas Silver Gauntlet Qualifier (Indy, IN) NCAA LIVE
4-MayBill Hensley Classic (FT Wayne, IN) DII-DIII Event
11-MayOFF
18-MayOFF
25-MayOFF
12-JulBallin Under 1 Roof (Louisville, KY) NCAA LIVE
19-JulBrawl for the Ball (Grand Rapids, MI) NCAA LIVE
26-JulGRBA Nationals (Ft Wayne, IN)

10th Grade Gilliand

Roster
Camden Primmer- Teays Valley
Eli Burgett- Teays Valley
Jeremy Wietelman- Logan Elm
Jason Sailor- Logan Elm
Riley Gibson- Circleville
Carter Jones- Centerburg
Preston Crabtree- North Union
Ryan Magill- Fairfield Union
Ben Knostman- Tipp City
31-MarPuma Minicamp and Scrimmage
6-AprNike Cup (Reynoldsburg, OH)
13-AprMid Ohio Pumas Classic (Columbus, OH) DII-DIII Event
20-AprOFF
27-AprPitt Jam Fest (Pittsburgh, PA)
4-MayBill Hensley Classic (FT Wayne, IN) DII-DIII Event
11-MayOFF
18-MaySuper 16 (Columbus, OH)
25-MayAdidas May Classic  (chicago, Il)
12-JulBallin Under 1 Roof (Louisville, KY) NCAA LIVE
19-JulBrawl for the Ball (Grand Rapids, MI)
26-JulOFF

9th Grade Sheldon

Roster
Ajay Sheldon- Dublin Coffman
Noah Lawrence- Westerville North
Tegan Myers- Logan
Aiden Dring- Dublin Coffman
Luke Lyall- Tri Valley
Nick Heath- Upper Arlington
Luke Eriksen- Upper Arlington
Aidan Parsons- Worthington Kilbourne
Connor Marklay- Moeller
Josh Kattus- Moeller
31-MarPuma Minicamp and Scrimmage
6-AprBearcat Classic (Cinci, OH)
13-AprMid Ohio Pumas Classic (Columbus, OH) DII-DIII Event
20-AprOFF
27-AprAdidas Silver Gauntlet Qualifier (Indy, IN) NCAA LIVE
4-MayBill Hensley Run N Slam Ft Wayne, IN    DII-DIII Event
11-MayOFF
18-MaySuper 16 (Columbus, OH)
25-MayOFF
12-JulBallin Under 1 Roof (Louisville, KY) NCAA LIVE
19-JulBrawl for the Ball (Grand Rapids, MI)

9th Grade Paris

Roster
Ryan Paris- Hilliard Davidson
Gio Roberts- Hilliard Darby
Will Heisler- Jonathan Alder
Franko Rome- East Guernsey
Beau Bridges- Newark
Matthew Sech- Hilliard Darby
Daniel Neidert- Hilliard Davidson
Ty Smith- Tri-Valley
Javaun Robinson Worthington Christian
Tyler Begin- Jonathan Alder
Tayshaun Mayfield- Hilliard Bradley
31-MarPuma Minicamp and Scrimmage
6-AprNike Cup (Reynoldsburg, OH)
13-AprMid Ohio Pumas Classic (Columbus, OH) DII-DIII Event
20-AprOFF
27-AprPitt Jam Fest (Pittsburgh, PA) NCAA LIVE
4-MayBill Hensley Run N Slam Ft Wayne, IN    DII-DIII Event
11-MayEG 10 Live (Indianpolis, IN) DII- DIII Event
18-MayOFF
25-MayOFF
12-JulBallin Under 1 Roof (Louisville, KY) NCAA LIVE
19-JulBrawl for the Ball (Grand Rapids, MI)

9th Grade Gast

Roster

Jevin Beard- Buckeye Valley
Andrew Miles- Canal Winchester
Brad Koehler- Buckeye Valley
Rece Payne- Galion
Kade Focht- Marysville
Jackson Carey- Hilliard Darby
Roman Niemeier- Hilliard Davidson
Travis Speaks- Hilliard Bradley
Drew Panning- Westland

31-MarPuma Minicamp and Scrimmage
6-AprNike Cup (Reynoldsburg, OH)
13-AprMid Ohio Pumas Classic (Columbus, OH) DII-DIII Event
20-AprOFF
27-AprAdidas Silver Gauntlet (Indy, IN) NCAA LIVE
4-MayBill Hensley Run N Slam Ft Wayne, IN    DII-DIII Event
11-MayOFF
18-MayCentral Ohio Basketball Classic (Hilliard, OH)
25-MayOFF
12-JulBallin Under 1 Roof (Louisville, KY) NCAA LIVE
19-JulNike Summer Championship (Columbus, OH)

9th Grade Erwine

Roster
Mason Erwine- Big Walnut
Ryan Lynn- COffman
Will Keller- Olentangy
Benjamin Cobler- Olentangy
Logan Mesaros- Dublin coffman
Connor Ingram- Olentangy Liberty
Luke Snedecor- Worthington Christian
Jayden Sun- Dublin Jerome
31-MarPuma Minicamp and Scrimmage
6-AprNewark Classic (Newark, OH)
13-AprMid Ohio Pumas Classic (Columbus, OH) DII-DIII Event
20-AprOFF
27-AprPitt Jam Fest (Pittsburgh, PA) NCAA LIVE
4-MayBill Hensley Run N Slam Ft Wayne, IN    DII-DIII Event
11-MayOFF
18-MayCentral Ohio Basketball Classic (Hilliard, OH)
25-MayOFF
12-JulBallin Under 1 Roof (Louisville, KY) NCAA LIVE
19-JulNike Summer Championship (Columbus, OH)

9th Grade McElroy/Crow

Roster
David Crow- Worthington Christian
Nick Boysko- Olentangy Liberty
Craig Fleck- Circleville
Jackson Smith- Teays Valley
Josh Saxton- Grove City
Troy Hixson- Bishop Ready
Jack Pinney- Jerome
Luke Pinney- Jerome
Dylan Miller- Hilliard Davidson
Daviyon McDonald – Dublin Coffman
31-MarPuma Minicamp and Scrimmage
6-AprBearcat Classic (Cincy, OH)
13-AprMid Ohio Pumas Classic (Columbus, OH) DII-DIII Event
20-AprOFF
27-AprGym Rats Classic (Ft. Wayne, IN)
4-MayCoaches Classic(Worthington, OH)
11-MayOFF
18-MayCentral Ohio Basketball Classic (Hilliard, OH)
25-MayOFF
12-JulBallin Under 1 Roof (Louisville, KY) NCAA LIVE
19-JulNike Summer Championship (Columbus, OH)

8th Grade Jackson/ Hedgepeth

Roster
Andrew Hedgepeth- Pickerington
Gavin Headings- Alder
Jack Lomonico- Pickerington
Aiden Schmidt- Dubin Jerome
Nathan Sommerfeld- Dublin Karrer
Lachland Macdonald- Dublin Jerome
Cullen Gallagher- Olentangy Liberty
David Heath- Hilliard Bradley
Jacob Zing-Olentangy Orange
Josh Riley-Olentangy Berlin
3-MarPuma Minicamp and Scrimmage
9-MarOFF
16-MarOFF
23-MarOFF
31-MarBuckeye Prep (Columbus, OH)
6-AprBearcat Classic (Cinci, OH)
13-AprMid Ohio Pumas Classic
20-AprOFF
27-AprOFF
4-MayBill Hensley Run N Slam Ft Wayne, IN
11-MayEG 10 Live (Indianpolis, IN)
18-MaySuper 16 (Columbus, OH)
25-MayOFF
2-JunOFF
12-JulBallin Under 1 Roof (Louisville,KY) NCAA LIVE

8th Grade Etzler

Roster
Gavin Etzler- Teays Valley
Luke Kuhlman- Dublin
Andrew Schrage- Dublin
Luke Ruth- Ready
Max Hanneman- Dublin
Braxton Baker- Colonel Crawford
Jadi Cunningham- Westerville
Kaleb Schaffer- Ready
3-MarPuma Minicamp and Scrimmage
9-MarOFF
16-MarOFF
23-MarOFF
31-MarBuckeye Prep (Columbus, OH)
6-AprBearcat Classic (Cincy, OH)
13-AprMid Ohio Pumas Classic
20-AprOFF
27-AprOFF
4-MayBill Hensley Run N Slam Ft Wayne, IN
11-MayEG 10 Live (Indianpolis, IN)
18-MaySuper 16 (Columbus, OH)
25-MayOFF
2-JunOFF
12-JulBallin Under 1 Roof (Louisville, KY) NCAA LIVE

8th Grade Laslo

Roster
Brayden Laslo Hilliard Memorial – Bradley
James Maholm- Immaculate Conception
Justin Roberts Hilliard Weaver – Davidson
Ben Bridges- Mt. Vernon
Andrew Custer Hilliard Memorial – Bradley
Braden Dougherty Dublin Karrer – Coffman
Nick Francis Dublin Grizzell – Jerome
Ben Groce Dublin Sells – Coffman
Nick Prince- Graham
Caleb Schneider- Johnstown
3-MarPuma Minicamp and Scrimmage
9-MarNew Albany Classic (New Albany ,OH)
16-MarAnnual OYB.com Classic (Dublin, OH)
23-MarOFF
31-MarOFF
6-AprBearcat Classic (Cincy, OH)
13-AprMid Ohio Pumas Classic
20-AprOFF
27-AprGym Rats Classic (Ft. Wayne, IN)
4-MayDayton Metro (Dayton, OH)
11-MayOFF
18-MayCentral Ohio Basketball Classic (Hilliard, OH)
25-MayOFF
2-JunOFF

8th Grade Ransom

Roster
Caleb Ransom- Teays Valley
Drew Cutlip- Dublin
Kevin Kirkby- Dublin
Jeff Kummer- Grove City
Hudson Rohler- Mount Vernon
Owen Davis- North Union
Tristan Weaver- Dempsey
Anthony Wilson- Dempsey
Charlie Russell- Pleasant View
Campton Williams- Grove City
3-MarPuma Minicamp and Scrimmage
9-MarNew Albany Classic
16-MarAnnual OYB.com Classic (Dublin, OH)
23-MarOFF
31-MarOFF
6-AprBearcat Classic (Cincy, OH)
13-AprMid Ohio Pumas Classic
20-AprOFF
27-AprPickerington Classic (Pickerington, OH)
4-MayDayton Metro (Dayton, OH)
11-MayOFF
18-MaySuper 16 (Columbus, OH)
25-MayKings Island Tournament

8th Grade Dunlevy

Roster
Brendan Dunlevy- Canal Winchester
Max Epler- St Andrew
Lukas Ratliff- New lexington
Reed Coconis- Sheridan
Brian Fitzsimmons- Southwest
Harrison Sager- Elgin
Eric Grillot- Dublin Sells
Tanner Holbert- Logan Elm
Jakob Sumption- Hilliard Davidson
3-MarPuma Minicamp and Scrimmage
9-MarGYM RATS Invitational (Ft.Wayne, IN)
16-MarAnnual OYB.com Classic (Dublin, OH)
23-MarOFF
31-MarOYB State Championhips (Hilliard, OH)
6-AprOFF
13-AprMarysville Classic (Marysville, OH)
20-AprOFF
27-AprCleveland Cage Classic (Clevealnd, OH)
4-MayCoaches Classic(Worthington, OH)
11-MayOFF
18-MayCentral Ohio Basketball Classic (Hilliard, OH)

7th Grade McClure/Norris

Roster
Cade Norris- Hilliard Bradley
Colin McClure- Dublin- Sells
Will Zumberge- Columbus Academy
Jakob Preece- Dublin- Karrer
Jeb Bischoff- Olentangy
Peyton Heiss- Jonathan Alder
Andrew Lamb- Hilliard Bradley
Peyton Blankenship- Dublin- Karrer
Jesse Burris- Delaware
3-MarPuma Minicamp and Scrimmage
9-MarOFF
16-MarAnnual OYB.com Classic (Dublin, OH)
23-MarOFF
31-MarBuckeye Prep (Columbus, OH)
6-AprBearcat Classic (Cinci, OH)
13-AprMid Ohio Pumas Classic
20-AprOFF
27-AprAdidas Spring Classic (Indianapoils, IN)
4-MayBill Hensley Run N Slam (Ft Wayne, IN)
11-MayOFF
18-MaySuper 16 (Columbus, OH)

7th Grade Morgan

Roster
Kyle Schmidt Dublin- Sells
Luke Morelli- Hilliard Davidson
Clay Patton- Groveport-Madison
Jason Moore- Marysville
Tristan Morgan- Hilliard Davidson
Quinn Hart- Dublin Sells
Connor Watters- Big Walnut
Alex Ferguson- Immaculate Conception
Brady Myers- Worthington Christian
3-MarPuma Minicamp and Scrimmage
9-MarGYM RATS Invitational (Ft.Wayne, IN)
16-MarAnnual OYB.com Classic (Dublin, OH)
23-MarOFF
31-MarOFF
6-AprBearcat Classic (Cincy, OH)
13-AprMid Ohio Pumas Classic
20-AprOFF
27-AprBuckeye Championship (Columbus, OH)
4-MayOFF
11-MayEG 10 Live (Indianpolis, IN)
18-MaySuper 16 (Columbus, OH)
25-MayOFF
2-JunOFF
12-JulBallin Under 1 Roof (Louisville, OH)

7th Grade Meister

Roster
Jackson Wyant- Bloom Carrol
Mason Garner- Pickerington
Steele Meister- Newark
AJ Miller- Pickerington
Raine Rodich- Sheridan
Erik Neal- Tri-Valley
Sid Singh- New Albany
Drew Doyle- Zanesville
3-MarPuma Minicamp and Scrimmage
9-MarNew Albany Classic (New Albany ,OH)
16-MarMID WEST CIRCUIT (Franklin, OH)
23-MarMID WEST CIRCUIT (Indianapoils, IN)
31-MarOFF
6-AprMID WEST CIRCUIT (Dearborn, MI)
13-AprMid Ohio Pumas Classic
20-AprOFF
27-AprBuckeye Championship (Columbus, OH)
4-MayMID WEST CIRCUIT (Indianapolis, IN)
11-MayOFF
18-MaySuper 16 (Columbus, OH)

7th Grade Barb/Brenning

Roster
Drazen Smith- Columbus City
Sam Utrup- Dublin jerome
Zach Rogers- Westerville
Brady Barb- Johnston
Kyle Taylor- Dublin Sells
McKaden Thomas- Johnstown
Logan Brenning- Westerville
Jack Lamb- Big Walnut
3-MarPuma Minicamp and Scrimmage
9-MarGYM RATS Invitational (Ft.Wayne, IN)
16-MarAnnual OYB.com Classic (Dublin, OH)
23-MarOFF
31-MarOYB State Championhips (Hilliard, OH)
6-AprBearcat Classic (Cincy, OH)
13-AprMid Ohio Pumas Classic
20-AprOFF
27-AprPickerington Classic (Pickerington, OH)
4-MayOFF

7th Grade Terek/Haynes

Roster
Aidan Terek- St. Brenden
Brayden Haynes- Watkins
Ian Abrass- Hilliard Bradley
Evan Nelson- Olentangy
Justin Chapman- Hilliard Bradley
Jake Rakich- Dublin
Blaise Ohlin- St. Brigid
Eli Losey- Dublin Sells
3-MarPuma Minicamp and Scrimmage
9-MarOFF
16-MarZanesville Classic (Zanesville, Oh)
23-MarOFF
31-MarOYB State Championhips (Hilliard, OH)
6-AprNewark Classic (Newark, OH)
13-AprMarysville Classic (Marysville, OH)
20-AprOFF
27-AprGym Rats Classic (Ft. Wayne, IN)
4-MayCoaches Classic(Worthington, OH)
11-MayOFF
18-MayCentral Ohio Basketball Classic (Hilliard, OH)
25-MayKings Island (Cincy, OH)

7th Grade Thomas

 

Roster
Carter Wade- Olentangy
Zach Thomas- Dublin Grizzell
Kennan MacDonald- Dublin Grizzell
Ben Oakley- Hilliard Davidson
Cameron Ballangee- Dublin Karrer
Ryan Walti- Dublin Karrer
Colt Shaw- Granville
Alex Engle- Granville
3-MarPuma Minicamp
March 9-10New Albany Classic (New Albany ,OH)
16-MarZanesville Classic (Zanesville, Oh)
23-MarOFF
31-MarOFF
6-AprNewark Classic (Newark, OH)
13-AprMarysville Classic (Marysville, OH)
20-AprOFF
27-AprOFF
May 3-5Coaches Classic(Worthington, OH)
11-MayOFF
18-MayOFF
25-MayKings Island (Cincy, OH)
2-JunTri- Village Classic (Grandview, OH)

7th Grade Thiele/Spalding

Roster
Jack Andrews- Dublin
Joe Patrick- Olentangy
Duncan Spalding- Hilliard Bradley
Michael Thiele- Dublin Karrer
Javaan Mateen- Hilliard Darby
Gavin Hoefling- Dublin
Xavier Thomas- Immaculate Conception
Aldan Williams- Logan Elm
Max Ersham-  Dublin
Joe Fidelibus- Hilliard Bradley
3-MarPuma Minicamp and Scrimmage
9-MarNew Albany Classic (New Albany ,OH)
16-MarOFF
23-MarCougar Classic (Columbus, OH)
31-MarOFF
6-AprBearcat Classic (Cincy, OH)
13-AprMarysville Classic (Marysville, OH)
20-AprOFF
27-AprGym Rats Classic (Ft. Wayne, IN)
4-MayDayton Metro (Dayton, OH)
11-MayOFF
18-MayCentral Ohio Basketball Classic (Hilliard, OH)
25-MayOFF
2-JunTri- Village Classic (Grandview, OH)

6th Grade Collins

Roster
Boston Pearson- Dublin
Cameron Robinson- Worthington Christian
CJ Collins- Dublin
Gabe Schmidt- Dublin
Ben Mirgon- Hilliard Bradley
Max Lyall- Tri Valley
Keegan Diehl- Logan Elm
Ian Mann- Desales
3-MarPuma Minicamp and Scrimmage
9-MarOFF
16-MarAnnual OYB.com Classic (Dublin, OH)
23-MarOFF
31-MarBuckeye Prep (Columbus, OH)
6-AprBearcat Classic (Cinci, OH)
13-AprMid Ohio Pumas Classic
20-AprOFF
27-AprAdidas Spring Classic (Indianapolis, IN)
4-MayOFF
11-MayTBD
18-MaySuper 16 (Columbus, OH)
25-MayOFF
2-JunOFF
JulyNationals

6th Grade Sayre/Sever

 

Roster
Carson Sayre- Hilliard Bradley
Garrett Sever- Hilliard Bradley
Will McCullough- Central Crossing
Parker Maurer- Hilliard Davidson
Noah Hess- Alder
Patrick Lynch- Hilliard Davidson
Kayden Schaffer- Ready
Paul Knapke- Hilliard Davidson
Murphy Spears- Hilliard Bradley
Drew Remlinger-Hilliard Davidson

3-MarPuma Minicamp and Scrimmage
9-MarGYM RATS Invitational (Ft.Wayne, IN)
16-MarAnnual OYB.com Classic (Dublin, OH)
23-MarOFF
31-MarOYB State Championhips (Hilliard, OH)
6-AprBearcat Classic (Cincy, OH)
13-AprMid Ohio Pumas Classic
20-AprOFF
27-AprOFF
4-MayDayton Metro (Dayton, OH)
11-MayOFF
18-MaySuper 16

6th Grade Banaszak

Roster
Drew Banaszak- Delaware
Carter Piatt-Brown- Delaware
Cameron Hairston- Dublin City
Chase Gray- Jonathan Alder Local
Luke Siefker
Sam Cramer- Jonathan Alder Local
Noah Gunnoe- Dubin
Max Michels- Dublin
Garrett Brown- Delaware
3-MarPuma Minicamp and Scrimmage
9-MarNew Albany Classic (New Albany ,OH)
16-MarOFF
23-MarOFF
31-MarOYB State Championhips (Hilliard, OH)
6-AprOFF
13-AprMid Ohio Pumas Classic
20-AprOFF
27-AprGym Rats Classic (Ft. Wayne, IN)
4-MayDayton Metro (Dayton, OH)
11-MayOFF
18-MayCentral Ohio Basketball Classic (Hilliard, OH)
25-MayKings Island (Cincy, OH)
2-JunOFF
JulyOFF

6th Grade Smith

Roster
WIley Smith- Columbus City Schools
Charlie Kolp- Dublin
Grady Liening- Jonathan Alder
Luke Burns-Desales
Stone Clifton- Dublin
Nolan Fedak- Westerville
Ethan Burns
Dominic Theado- Immaculate Conception
Cole Kiner- Olentangy
3-MarPuma Minicamp and Scrimmage
9-MarNew Albany Classic (New Albany ,OH)
16-MarOFF
23-MarCougar Classic (Columbus, OH)
31-MarOFF
6-AprBearcat Classic (Cincy, OH)
13-AprMid Ohio Pumas Classic
20-AprOFF
27-AprGym Rats Classic (Ft, Wayne)
4-MayCoaches Classic(Worthington, OH)
11-MayOFF
18-MayCentral Ohio Basketball Classic (Hilliard, OH)

5th Grade Moore/Kummer

Roster
Alex Brown- Delaware
Marcus Moore- Cedarville
Melvin Burt- Hilliard Bradley
Zion Robinson- Hilliard Davidson
Nick Kummer- Grove City
Ryan Miller- Pickerington
Tyler Carver- Lucasville Valley
Will Graves- Upper Arlington
Brylan Brown
3-MarPuma Minicamp and Scrimmage
9-MarNew Albany Classic
16-MarOFF
23-MarOFF
31-MarBuckeye Prep (Columbus, OH)
6-AprOFF
13-AprMid Ohio Pumas Classic
20-AprOFF
27-AprGym Rats Classic (Ft, Wayne)
4-MayDayton Metro (Dayton, OH)
11-MayOFF
18-MayCentral Ohio Basketball Classic (Hilliard, OH)
25-MayOFF
2-JunTri-Village Classic (Grandview, OH)

5th Grade Craig

Roster

Cooper Craig- Dublin
Parker Van Engelenhoven- Olentangy
Ryan Campbell- Dublin
Seth Hoersten- Hilliard
Ryan Kolp- Dublin
Adam Reuhling- Dublin
Drew Walti- Dublin
Breac MacDonald- Dublin
Eli Rosko- Dublin

3-MarPuma Minicamp and Scrimmage
9-MarNew Albany Classic (New Albany ,OH)
16-MarAnnual OYB.com Classic (Dublin, OH)
23-MarOFF
31-MarOYB State Championships (Hilliard, OH)
6-AprOFF
13-AprMid Ohio Pumas Classic
20-AprOFF
27-AprGym Rats Classic (Ft. Wayne, IN)
4-MayDayton Metro (Dayton, OH)
11-MayOFF
18-MayCentral Ohio Basketball Classic (Hilliard, OH)
25-MayOFF
2-JunOFF

5th Grade Richards

Roster

Tyler Richards- Dublin
Caden Dunlevy- Canal Winchester
Sam Snyder- Hilliard
Kaydin Le- Hilliard
Reese Hemmert- Hilliard
Levi Crouso- Marysville
Nick DeWeese- SouthWestern City
Ethan Wright- Jerome
JD Reichart- Olentangy

3-MarPuma Minicamp and Scrimmage
9-MarGym Rats March Classic (Ft, Wayne)
16-MarAnnual OYB.com Classic (Dublin, OH)
23-MarOFF
31-MarOFF
6-AprNewark Classic (Newark, OH)
13-AprMid Ohio Pumas Classic
20-AprOFF
27-AprPickerington Classic (Pickerington, OH)
4-MayCoaches Classic(Worthington, OH)
11-MayOFF
18-MayCentral Ohio Basketball Classic (Hilliard, OH)
25-MayOFF
2-JunOFF

4th Grade Turner

Roster
Peyton Turner- Dublin
Max Kasler- Dublin
Carter Nelson- Olentangy
Titus Moore- Cedarville
Aaron Price- Dublin
Maddox Sexton London – St. Patrick
Leandre Marshall
Will Myers(3rd)- Big Walnut
Layth Hussein- Liberty
3-MarPuma Minicamp and Scrimmage
9-MarNew Albany Classic (New Albany ,OH)
16-MarOFF
23-MarOFF
31-MarBuckeye Prep (Columbus, OH)
6-AprBearcat Classic (Cincy, OH)
13-AprMid Ohio Pumas Classic
20-AprOFF
27-AprGym Rats Classic (Ft. Wayne, IN)
4-MayDayton Metro (Dayton, OH)
11-MayOFF
18-MayCentral Ohio Basketball Classic (Hilliard, OH)
25-MayOFF
2-JunOFF

4th Grade Guth/Drake

Roster
Charlie Guth- Dublin
Cedric Holman- Hilliard Darby
Braylon Green- Delaware
Seth Clifton- Dublin
Brian Ceol- Olentangy
Dorsey Drake- Upper Arlington
Nikolas Hajjar- Delaware
Brett Ersham- Dublin
Brennan Truka(3rd)- Olentangy Berlin
3-MarPuma Minicamp and Scrimmage
9-MarNew Albany Classic
16-MarAnnual OYB.com Classic (Dublin, OH)
23-MarOFF
31-MarOFF
6-AprBearcat Classic (Cincy, OH)
13-AprMid Ohio Pumas Classic
20-AprOFF
27-AprPickerington Classic (Pickerington, OH)
4-MayCoaches Classic(Worthington, OH)
11-MayOFF
18-MayCentral Ohio Basketball Classic (Hilliard, OH)
25-MayOFF
2-JunOFF